Slajdy z Mergado DevTalks #5

Slajdy z Mergado DevTalks #5 V úterý 13. června proběhlo další pokračování vývojářských (polo)přednášek, které pořádá vývojový tým zodpovědný za aplikaci (a nyní už i vlastně platformu) Mergado. Tento předprázdninový díl, v prostorách Nekávarny poskytnuvší vítaný úkryt před brněnskými letními vedry, si opět vzal na paškál trojici zajímavých vývojářských i ne-úplně-vývojářských témat. Řešila se dobrá káva, řešil se populární Docker a řešily se i indukce!

#devtalks #kafe #docker #matematika #složitost

Celý článek

Pozvánka na Mergado DevTalks #4

/mergado/dev/talks Monitoring serveru, kontejnerové aplikace v Dockeru, React a Redux. Tak zní tři hlavní témata již čtvrtého srazu devtalks, který proběhne 11. dubna tradičně v Nekavárně. Pokud vás témata zaujala, určitě se přijďte podívat, pokud ne, přijďte i tak!

#devtalks #mergado #nekavarna

Celý článek

Slajdy z Mergado DevTalks #3

Slajdy z Mergado DevTalks #3

Co má společného Owncloud a Raspberry PI, API platformy Mergado či tvorba vlastního programovacího jazyka v PHP? O tom všem se člověk mohl něco dozvědět, pokud byl na třetích Mergado DevTalks. Nezoufejte však; není vše ztraceno, neb něco málo se můžete dočíst v dnešním shrnutí této v Nekavárně proběhnuvší akce.

V našem přednášecím ringu se – stejně jako naposledy – utkala trojice přednášejících, kteří svými tématy (opět) pokryli obdivuhodné množství "ajťácké" látky. V útulném prostoru Nekavárny se na vývojářských přednáškách poprvé sešla více než desítka lidí a tak Mergado DevTalks dosáhly historického rekordu v návštěvnosti. Hurá a moc děkujeme!

O co jste ...

#devtalks #raspberrypi #owncloud #api #platform #php #languages

Celý článek

Význam datového typu set v MySQL

Význam datového typu set v MySQL Už jste možná v MySQL někdy narazili na datový typ set, který umožňuje omezit hodnoty sloupce na seznam prvků. Přemýšleli jste někdy nad případy jeho použití? Jste si jisti, že chápete všechna jeho úskalí? V Mergadu nás jeho nepochopení, špatné použití a lidská nepozornost stály porušení integrity databáze, což nakonec vedlo k nutnosti obnovit produkční data ze zálohy.

Z imperativních programovacích jazyků už nejspíš znáte datovou strukturu set (česky množina), která se typicky používá pro práci s neuspořádaným seznamem prvků. Další důležitou vlastností množin je, že každý prvek se v nich může vyskytovat nejvýše jednou. Množiny ale nejsou výhradně doménou ...

#mysql #data #sets

Celý článek

Pozvánka na Mergado DevTalks #3

/mergado/dev/talks Zajímá tě, jak na Raspberry PI rozjet vlastní cloudové úložiště dostupné odkudkoliv z internetu? Chceš vědět, jak jsme v Mergadu vymýšleli platformu pro vývojáře? Nebo se chceš jen pochlubit se svým vlastním projektem? Pak přijď 21. února do Nekavárny na další sraz vývojářů.

#devtalks #mergado #nekavarna

Celý článek

Moje první aplikace v Mergadu – Seznámení s platformou

Books Chcete vytvářet aplikace pro platformu Mergado, ale nevíte jak na to? Připravili jsme pro vás sérii článků, které by vám s tímto mohly alespoň trochu pomoct. Původně mělo jít o krátký tutorial, který se mi však nějakým záhadným způsobem rozrostl pod rukama. Proto jsme se rozhodli, že bude lepší, když vám takovou nálož nových informací naservírujeme postupně.

Kde se naše platforma vzala? Proč byste měli aplikace vůbec psát? Kde na ně vzít nápady? Co vlastně založení takové aplikace obnáší? To vše se dozvíte v dnešním prvním dílu – Seznámení s platformou.

#mergado #platforma #apps #aplikace #developers #php

Celý článek

Slajdy z Mergado DevTalks #2

Python, Selenium a Haskell. Stále ještě testujete webové aplikace manuálně? Nevíte jak v Pythonu elegantně implementovat validaci textových zpráv nějakého komunikačního protokolu? Nebo byste chtěli vědět, jak v čistě funkcionálním programovacím jazyce Haskellu vypsat „Hello, world!“? Pak jste si pravděpodobně nechali ujít druhé Mergado DevTalks. Aby vás to však tolik nemrzelo, najdete v článku alespoň slajdy z přednášek.

S připravenou přednáškou jsme se tentokrát sešli tři, každá z nich zabrala přes půl hodiny (a to někteří z nás odhadovali svou přednášku přibližně na deset minut). Prvním tématem bylo testování webových aplikací s pomocí nástroje Selenium. Druhým tématem byl čistě funkcionální programovací jazyk Haskell, jeho ...

#devtalks #haskell #selenium #python

Celý článek

Pozvánka na Mergado DevTalks #2

/mergado/dev/talks Zveme vás na předvánoční sraz vývojářů (ale i nevývojářů), který se uskuteční v úterý 13. prosince v Nekavárně. Téma je opět libovolně informatické, můžete tedy přijít ukázat například svou neuronovou síť na rozpoznávání vánočních stromečků nebo naprogramování LED osvětlení s pomocí MicroPythonu a Wi-Fi čipu ESP8266.

#mergado #devtalks #nekavarna

Celý článek

Slajdy z prvních Mergado DevTalks

Slajdy z přednásek. Na prvních Mergado DevTalks jsme měli hned dvě přednášky, každou asi na půl hodiny + následující diskuzi. První přednáška se týkala komplexních systémů a modelování s pomocí agentů (ABM). V druhé přednášce nám Sam krátce představil knihovnu React. Zde jsou slajdy z obou přednášek.

#mergado #devtalks #react #modeling

Celý článek

Mergado at PyCon CZ 2016

PyCon CZ 2nd Edition! PyCon CZ is the largest conference in the Czech Republic designated for all fans of the Python programming language. This year the conference was once again held in the largest Moravian city – Brno. More than two hundred people gathered in Brno to learn, discuss or give talks on one of the most popular and widely-used programming languages Python.

This year the event lasted three days and was scheduled on the end of October starting on Friday 28. During the first two days, more than 30 talks were given in three parallel tracks along with 4 keynotes. Sunday was reserved for ...

#pycon #conference #talks #python

Celý článek

1 / 2