Slajdy z Mergado DevTalks #3

Co má společného Owncloud a Raspberry PI, API platformy Mergado či tvorba vlastního programovacího jazyka v PHP? O tom všem se člověk mohl něco dozvědět, pokud byl na třetích Mergado DevTalks. Nezoufejte však; není vše ztraceno, neb něco málo se můžete dočíst v dnešním shrnutí této v Nekavárně proběhnuvší akce.

V našem přednášecím ringu se – stejně jako naposledy – utkala trojice přednášejících, kteří svými tématy (opět) pokryli obdivuhodné množství "ajťácké" látky. V útulném prostoru Nekavárny se na vývojářských přednáškách poprvé sešla více než desítka lidí a tak Mergado DevTalks dosáhly historického rekordu v návštěvnosti. Hurá a moc děkujeme!

O co jste tedy přišli?

Jak probíhal vývoj platformy pro vývojáře#

Jako první se se svým vystoupením představil Pavel Dedík. Jeho prezentace nás obrazem i slovy provedla podivuhodným příběhem Mergado platformy; a to od zcela prvotní myšlenky, přes mnohdy zahozené návrhy a nápady, až po finální realisaci. K tomu všemu přihodil špetku zajímavých příběhů z kanclu a výsledkem je zajímavá přednáška!

Create Your Own Cloud Storage with Raspberry PI#

Po přestávce, kdy všichni přítomní dostali příležitost osvěžit se vychlazeným pivkem či jiným nápojem, se na scénu se svým lightning talkem vrhl Václav Dedík. Jeho vstup krůček za krůčkem popsal cestu, jak si z Raspberry PI jednoduše vytvořit vlastní cloudové úložiště, ke kterému můžete mít přístup třeba i z dovolené.

Článek na blogu

Jak si píšu vlastní jazyk#

Trojici prezentací zakončil Přemysl Karbula a jeho slajdy s pojednáním o tom, jak si začít navrhovat a psát vlastní programovací jazyk běžící pod PHP.

Co říci závěrem? Snad jen to, že podle nás byla akce vydařená. Pokud by někoho lákalo mít na dalších Mergado DevTalks vlastní přednášku či snad jen rychlý lightning talk (např. o vlastním projektu), budeme jen rádi. A pokud si na přednes netroufáte a chtěli byste dorazit jen jako posluchači, jste samozřejmě vítáni také! Pivo bude! :)